poniedziałek, 29 października 2018

Zabieram torbę ze sobą!

   Jeszcze kilka lat temu noszenie ze sobą worka na zakupy było czymś nie do pomyślenia. Później pojawiły się (albo raczej wróciły) bawełniane torby w różnych odsłonach. Kolejno płatne reklamówki w sklepach... Wszystko po to, żeby chronić środowisko. Tylko czy na pewno o to chodzi?

Jestem eko- nie biorę reklamówek

Kto z nas nie brał jednorazowych woreczków podczas zakupów? No chyba każdy. Pakowanie owoców, pieczywa, czy po prostu drobnych produktów było normalnością. Teraz patrzę, jak niektórzy ludzie próbują "skitrać" trochę do kieszenie- żeby przypadkiem pani w Biedronce nie zauważyła. Sama staram się nie brać niepotrzebnych reklamówek- pieczywo pakuję w papierowe torebki, warzywa i owoce, o ile to możliwe luzem. Fakt, nie zawsze się da, ale na ogół tak.


Torby wielokrotnego użytku

Płatne reklamówki początkowo były tymi, co poprzednio- cienkim woreczkiem, który przeważnie nie przetrwał transportu do domu. Coraz więcej sklepów wprowadza grubsze siatki, które można wykorzystać wielokrotnie. To świetne rozwiązanie.

A dzisiaj trochę o torbach

Jak zwykle się rozpisałam, a przecież nie o tym... Chyba nie znam kobiety, która nie polubiłaby się w ostatnich latach z torbami bawełnianymi. Serio, początkowo były to zwykle, szmaciane worki na zakupy. Teraz producenci prześcigają się w tworzeniu nowych wzorów, krojów i designie. Sama mam kilka i po prostu uwielbiam. Różne koloryt, wzory, wielkości. Służą nie tylko jako torby zakupowe, ale jako torebka.

Zalety torby bawełnianej

Przede wszystkim wygoda- nigdzie się nie zadziera, jest tania, nawet jeśli się zniszczy to nie jest to majątek. Poza tym łatwo ją wyprać, schować to torebki, przechowywać złożoną/zwiniętą. Nie ma ryzyka, że ostrzejszy przedmiot, czy pudełko ją uszkodzi, dopasowuje się do kształtu noszonych produktów. Można ją nosić na ramieniu i w ręce. I co jeszcze? Wygląda świetnie, zwłaszcza, jeśli ma ciekawy wzór lub napis. 

To kto jeszcze nie ma swojej torby? Ja nie wyobrażam sobie teraz zakupów bez kilku toreb, do których zapakuję dosłownie wszystko. Na co dzień często używam jako torebki i w tej wersji też się świetnie sprawdza, zwłaszcza taka, która ma zamek i dodatkową kieszonkę w środku.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy komentarz. Staram się odpowiadać na większość z nich:)