poniedziałek, 27 lipca 2020

Domowy trening z gumami

   Trening to element, który od kilku lat stał się nie tylko moją odskocznią, ale także codziennością. Nie wyobrażam sobie teraz po prostu przestać trenować. Chyba jak każdy mam dni, kiedy idę z wielką ochotą, ale i takie, kiedy idę, bo wiem, że jak nie zrobię, będę się źle czuła sama ze sobą.
   A jak to było, kiedy siłownie zamknęli?
Jak ćwiczyć z gumą oporową | Fitness

   Powiem krótko-łatwo nie było. O ile kiedyś zaczynałam od tzw. dywanówek, o tyle teraz mnie nudziły. Treningi ze znanymi fit gwiazdami to nie to samo, co dźwiganie i pokonywanie swoich możliwości. Dodatkowo wszystkie one opierają się o dużą liczbę powtórzeń, podskoki, biegi  i inne mocno dynamiczne ruchy. Nie mam nic przeciwko, ale babci "sufit na głowę leciał". No cóż... zostawało kombinowanie. 
yellowLOOP band żółty (5-10kg)

   Miałam to szczęście, że posiadałam zestaw gum do treningu, a po jakimś czasie dokupiłam kolejne. Co daje elastyczna taśma do ćwiczeń? Przede wszystkim opór. Umiejętne ich wykorzystanie może częściowo zastąpić ciężar. Dlaczego częściowo? Bo mimo wielu wariantów-mini czy power bandy, gumy lateksowe lub materiałowe mające różny opór od kilku do kilkudziesięciu kilogramów, nigdy nie zastąpią nam tych kilogramów, które można nałożyć na sztangę.

   Czy jestem ich fanką?
   I tak i nie. W czasie, kiedy siłownie były zamknięte musiałam się nimi ratować, ale nie ukrywam, że nie był to ten sam trening. Szybko się nudziłam i najczęściej nie czułam, co robię, albo czułam nie to, co powinnam. Oczywiście najważniejsze jest poprawne wykonanie określonych ruchów, ale niektóre było mi ciężko przełożyć na wariant z gumą. Mimo sporej dawki rad, wielu filmików, dla mnie gumy nie były wystarczająco ciekawe. Oczywiście z mini bandami nie rozstałam się, bo nadal mi towarzyszą zwłaszcza podczas treningu dołu. Można nimi fajnie popracować, jednak na dłuższą metę zostaję przy ciężarach :)
Taśmy treningowe – sposób na trening siłowy w domu - Zdrowie

A wy co wolicie? Trening z gumami czy jednak typowo siłowy?:)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy komentarz. Staram się odpowiadać na większość z nich:)