wtorek, 26 czerwca 2018

Co na chrzest? Kilka propozycji prezentu

   Prezent na ważną uroczystość jest częstym problemem. Dzisiaj chciałabym wam pokazać kilka propozycji prezentowych na chrzest.
   Oczywiście kwestia finansowa to sprawa oczywista.  Warto pamiętać o tym, ze dając pieniądze najczęściej dajemy je rodzicom, a maluch prawdopodobnie ich nie zobaczy.  Ja nie mówię, ze to źle- na pewno zostaną pożytecznie wykorzystane, ale dzisiaj skupmy się na prezentach, które po latach będą pamiątką.
   Chciałabym Wam pokazać kilka myślę ciekawych propozycji.    Pierwsza z nich jest skarbonka w kształcie bucika. Od razu mi się spodobała, bo to fajna pamiątka, ale też sposób, żeby odkładać pieniądze dla maluszka. 

   Kolejna to kuferek maluszka.  Można go wypełnić potrzebnymi rzeczami, a potem może zostać wykorzystany jako skrzyneczka na drobiazgi. 

   Ciekawym prezentem może być sesja zdjęciowa. Taki prezent na pewno bardziej spodoba się rodzicom, ale będzie tez pamiątką dla dziecka.  

   Na końcu warto wspomnieć o tradycyjnych upominkach, czyli złotej biżuterii. Prezent na chrzest to wcale nie musi być medalik/krzyżyk i łańcuszek.  Z doświadczenia wiem, że o ile chłopcy je noszą, o tyle dziewczynkom najpierw się mówi"nie zakładaj, bo zgubisz", a potem same wybierają biżuterię i taka pamiątka po prostu leży latami. 

    W sklepach jubilerskich można znaleźć ciekawe wisiorki- sprawdzą się bardziej niż medaliki, ale też kolczyki. Według mnie kupno ładnych, złotych kolczyków to inwestycja na lata. Podam  prosty przykład- zaraz po swojej komunii pojechałam wybrać prezent i były to dokładnie kolczyki ze zdjęcia wyżej. Noszę je do dzisiaj i praktycznie nie zdejmuje, bo tak je lubię. 


A jakie wy macie pomysły na prezent dla malucha?  Stawiacie na coś pamiątkowego, czy raczej zostajecie przy kopercie?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy komentarz. Staram się odpowiadać na większość z nich:)