środa, 18 grudnia 2019

Blogmas#5 Świąteczna lista życzeń   Czas biegnie zdecydowanie zbyt szybko. Dopiero był początek grudnia, a już za moment wigilia i ten czas składania życzeń. Nie wiem, czy tylko ja co roku odczuwam mikro stres z tym związany? Bo czego można życzyć? Tego samego co rok temu? Tego, żeby było lepiej, mocniej, więcej? 
   Ostatnio gdzieś mignął mi fajny artykuł na temat tego, jak składać życzenia. Żałuję, że go nie zapisałam, ale przytoczę to, co zapamiętałam.

- Niech życzenia nie będą oklepane "Zdrowia, szczęśliwego Nowego Roku".
- "Nawzajem". Teraz mnie to już nie bawi, ale kiedy byłam młodsza to przeważnie tak mówiłam ;/
- Mogą to być nawet najkrótsze życzenia, ale niech będą spersonalizowane. Wiesz, że ktoś ma trudną sytuację- pomyślności w rozwiązywaniu problemów. Problemy ze zdrowiem- mnóstwo zdrowia i siły do przezwyciężenia trudności.
- Nietaktem jest powiedzenie komuś "A i żebyś w końcu sobie kogoś znalazł". Skąd wiesz, że ten ktoś od lat nie spotyka na swojej drodze osób, które nie są mu pisane? Może cierpi z tego powodu, a ty mu jeszcze wytykasz, że to z nim jest coś nie tak.
- "I żebyś przestała być taka nerwowa"- Wiecie co? Ten tekst mnie wk***a od lat. Tak, dziękuję, fajnie, że to widzisz, tylko do jasne *** powiedz mi, jak?! Taki mam charakter! Taka się urodziłam, latami na to pracowałam, może nie wiesz wszystkiego, co dzieje się w moim życiu, więc tekst "Nie bądź, taka czy taka" jets nie tylko irytujący, ale sprawia, że mam ochotę wybuchnąć. Może pożycz mi mniej stresu, mniej nieprzyjemnych sytuacji, wielu wspaniałych chwil. ale nie.... w święta wypomnij mi, jaka to jestem beznadziejna <3 

Znalezione obrazy dla zapytania: łamanie opłatkiem"

Ja z kolei życzę zarówno sobie, jak i Wam:

Zdrowia

   Bo bez tego nie zdziałacie nic. Zdrówka nie tylko tego bez katary, gorączki, czy zapalenia ucha. Żeby wszelkie choroby Was omijały. Żyjemy w takich czasach, gdzie spotykają nas różne złe rzeczy, różne tragedie, na które najczęściej nie mamy wpływu. Jednak czasami w pewien sposób sami jesteśmy sobie winni. Lekarze nie gryzą, badajcie się, chodźcie na wizyty kontrolne, róbcie mrofologię i całe mnóstwo innych badań. To nie szukanie sobie choroby, to profilaktyka. Życzę Wam również zdrowia psychicznego. O tym tak mało się mówi. O tym, żebyście każdego dnia zasypiali z poczuciem, że jesteście wartościowymi osobami, że jesteście dobrzy, że przeżyliście kolejny wspaniały dzień.

Miłości i przyjaźni

   Tego nie można kupić za żadne pieniądze. Oby na Waszej drodze stawało jak najwięcej wartościowych osób, które wnoszą radość, spokój i są dla Was oparciem w każdej sytuacji. Mając takie osoby można pokonać wiele trudności. Wiem, co mówię, bo sama spotkałam kogoś takiego. I uwierzcie, że najtrudniejsze momentu nadal będą trudne. I nikt za Was nie pokona przeszkód, ale to, że poda Wam rękę i pomoże podskoczyć chociażby 1cm nad przeszkodą czasami jest największą pomocą. A jeśli uważacie, że otaczają Was osoby, które niczego nie wnoszą, po prostu wegetują w Waszym życiu albo ciągną w dół, to zastanówcie się, czy warto dalej to ciągnąć. Nie mówię tu wyłącznie o związkach, ale również o "przyjaciołach" i znajomych.
Znalezione obrazy dla zapytania: dłonie miłość"

Pomyślności w realizacji obranego celu

   Nie życzę Wam samych sukcesów, bo byłoby zbyt pięknie, ale wytrwałości. Ciężką pracą można osiągnąć wiele. Potrzeba czasu, czasami wielu porażek i potknięć, ale jeśli czegoś naprawdę chcemy, możemy to zdobyć. Krok po kroku, każdego dnia. Na coś ważnego warto pracować nawet latami, ten proces jest i będzie trudny, ale efekt będzie wart poświęcenia :)

Na koniec oczywiście najwspanialszej zabawy!

   Nie ważne, czy będzie to huczna impreza, domówka, czy wieczór pod kocem z kubkiem kakao i książką! Niech ten jeden wieczór będzie Wasz. Po prostu, żebyście spędzili Sylwestra tak, jak chcecie i tak, żebyście za rok pamiętali, że to był fajny wieczór :)

Nie wiem, czego Wam jeszcze życzyć, po prostu, żeby jak najwięcej spraw układało się po Waszej myśli:*

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy komentarz. Staram się odpowiadać na większość z nich:)