środa, 23 października 2019

Czy zdecydowałabym się na inwazyjny zabieg?

   Kiedy ponad rok temu pisałam swoją pracę, wybrałam temat, który mnie bardzo interesował. Modelowanie sylwetki i wyszczuplenie ciała było czymś, o czym lubiłam czytać, dowiadywać się o nowych metodach. Może to próżne, ale chyba nie znam osoby, która akceptowałaby siebie w 100% i mogła z przekonaniem stwierdzić "jestem idealna/y". Nikt nie jest. Zawsze będzie tu za dużo, a tam za mało. Czy warto w takim razie rozważyć zabiegi medycyny estetycznej? 

Kochanego ciałka nigdy za wiele


   No... niekoniecznie. Ja wiem, że wygląd zewnętrzny to nie wszystko, ale i tak zwracamy uwagę na wizerunek. Najczęstszym problemem z jakim, się spotykamy jest najzwyczajniej nadmiar tkanki tłuszczowej. Jasne, łatwo powiedzieć "żryj mnie" albo "jedz łyżką, a nie chochlą". W rzeczywistości nie jest to takie łatwe. Przykład właśnie pisze ten post. Mimo usilnych starań w ostatnim czasie waga zamiast spadać, ciągle rośnie. I nie, nie będę tu teraz pisać, jaka to jestem poszkodowana i jak mi źle. Chcę tylko zaznaczyć, że to, co dla przeciętnego Kowalskiego jest banalne, dla innego może okazać się wyzwaniem, a widok siebie w lustrze może wywoływać wiele negatywnych emocji. Stąd wizerunek jest nie tylko ładnym opakowaniem, ale wpływa na komfort psychiczny.
Znalezione obrazy dla zapytania nadmiar tkanki tłuszczowej


Metody nieinwazyjne


   Na rynku istnieje wiele metod, które w sposób nieinwazyjny mogą wspomóc walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Dlaczego wspomóc, a nie usunąć? Bo niestety ich działanie nie jest na tyle głębokie, aby zobaczyć efekt wooow po pierwszym zabiegu. Nie bez znaczenia pozostaje dieta i aktywność fizyczna. Należą tutaj np. endermologia- bezbolesny zabieg polegający na masażu podciśnieniowym. W trakcie zabiegu rolka, którą manewruje osoba wykonująca zabieg zasysa i ugniata fałd skóry. 
Endermologie® LPG Alliance - zabieg
   Liposukcja UD to kolejny bezbolesny zabieg, w trakcie którego ultradźwięki uszkadzają błonę komórek tłuszczowych, co przyspiesza usunięcie ich nadmiaru w procesach fizjologicznych.
   ICOONE jest metodą stymulacji skóry. w trakcie zabiegu pacjent, tak jak w przypadku endermologii, ubrany jest w specjalny kostium, a po ciele prowadzone są głowice.
Icoone
   ONDA wykorzystuje działanie mikrofal, które działając na membrany komórek tłuszczowych rozbijają je, a te z kolei zostają usunięte z organizmu w procesach metabolicznych. Co ciekawe, w miejscu usuniętych komórek tłuszczowych nie powstają nowe.
 

Ingerencja w ciało


   Jeśli chodzi o bardziej zaawansowane działanie i dosłownie 'dotknięcie' problemu, metod jest kilka. Pierwsza z nich to liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu z miejsc o największej ilości tkanki tłuszczowej. Klasyczną liposukcję coraz częściej wypierają nowe, nieco mniej inwazyjne metody. Należą do nich między innymi liposukcja Body Jet, w trakcie której odsysane komórki mogą zostać reimplantowane np w okolice pośladków, czy biustu. Podczas liposukcji Vaser, komórki tłuszczowe zostają rozbijane przez ultradźwięki, a ich nadmiar odsysany. Obie te metody są skuteczne i dają natychmiastowy efekt.
Vaser Lipo Dermedik efekty 
Innymi metodami mogą być lipoliza iniekcyjna, polegająca na ostrzyknięciu problematycznych miejsc specjalnym koktajlem, o działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym. Sam zabieg nie należy do przyjemnych, bo w ciało mimo wszystko wprowadzane są cienkie igły. Jednak jest zdecydowanie mniej inwazyjny od liposukcji.
   Metodą, o której ostatnio mało słychać jest balon żołądkowy, czyli wprowadzenie przez jamę ustną do żołądka niewielkiego woreczka, który zwiększa swoja objętość, naciskając na ściany żołądka. Efektem tego jest sygnał do mózgu "halo, stop. Nie potrzebuję więcej jedzonka'. Zabieg wykonywany jest po podaniu leków uspokajających i przeciwbólowych głównie u osób, których masa ciała przekracza 40% prawidłowej masy.

Tym zabiegami zajmuje się m.in medycyna estetyczna w Krakowie, a więcej zabiegów z tego zakresu można znaleźć na stronie Dermedik

I może na koniec odpowiedź na pytanie- czy sama zdecydowałabym się na inwazyjny zabieg? Jeśli mowa o iniekcjach, owszem, a jeśli chodzi o inne metody? Nie wiem. Załóżmy, że mam możliwość wykonania jakiegokolwiek zabiegu zupełnie za darmo, opieki zarówno przed i po nim, gwarancji, że wszystko będzie ok, a efekt taki, jakiego oczekuję... Jest jeden, o którym od razu myślę i nie jest to żaden z powyższych. Kompleks, który często spędza sen z powiek. Jednak jest on nie tylko inwazyjny, ale możliwość powikłań i rozległych blizn jest na tyle duża, że musiałabym bardzo, bardzo długo dojrzewać do takiej decyzji. I powiem szczerze,  nie wiem, czy byłabym na to gotowa :)

A jakie jest Wasze zdanie na temat ingerencji w ciało?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy komentarz. Staram się odpowiadać na większość z nich:)