środa, 22 maja 2019

Nieduża przestrzeń- praktyczne rozwiązania

 Mały pokój, niewielka przestrzeń i za dużo rzeczy? Znacie ten problem? Dotyczy chyba nie tylko kobiet, chociaż pokuszę się o stwierdzenie,  że my mamy zdecydowanie więcej przedmiotów do przechowywania- ubrania, kosmetyki, biżuteria. Przecież wszystko to jest tak bardzo potrzebne. 
Dzisiaj przedstawię kilka sposobów na to, jak wykorzystać przestrzeń, żeby pomieszczenie było urządzone, a nie zagracone i przy tym wyglądało estetycznie.
Podobny obraz

Każda półka na wagę złota

   Zawsze jest jakieś miejsce, które można wykorzystać, trzeba tylko pomyśleć. Są przedmioty, które niekoniecznie wyglądają estetycznie będąc na widoku, można je schować. Na regale zmieści się sporo książek i wyglądają one bardzo ładnie. Jednak jeśli mamy zbyt dużo drobiazgów, warto zainwestować w różnego rodzaju pojemniki. Najważniejsze jest tutaj wykorzystanie pustej przestrzeni np. nad łóżkiem dobrze wyglądają wiszące półki, ramki ze zdjęciami lub obrazy.
Znalezione obrazy dla zapytania pólki nad lózkiem

Jasne wnętrze z lustrami

   Niby prosty zabieg, a tak często o nim zapominamy. Każdy wie, jaką moc mają jasne kolory. Dodatkowe wypełnienie pomieszczenia lustrami od razu optycznie je powiększa. Kolejnym krokiem są meble na wysokim połysku i odbijające światło podłogi. Dodatkowo jasne, zwiewne zasłony nie tylko nadają lekkości, ale sprawiają, że pokój się powiększa.
 Znalezione obrazy dla zapytania pokoj z lustrem przestrzen

Praktyczne rozwiązanie w kwestii spania

   O ile nie wyobrażam sobie typowej sypialni bez dużego łóżka, o tyle w niewielkim pomieszczeniu idealnie sprawdzi się kanapa rozkładana.  Wygląda dobrze zarówno złożona, jak i rozłożona. W ciągu dnia to idealne rozwiązanie do pokoju dziennego- miejsce do relaksu, odpoczynku przy książce, filmie lub spotkań. Wieczorem bez problemu można ją zamienić na wygodne łóżko.
W ten sposób można oszczędzić nie tylko przestrzeń. 
Znalezione obrazy dla zapytania rozkladana kanapa

Postaw na meble wielofunkcyjne

   Na co dzień potrzebujesz niewielkiego stołu, ale jednak czasami ktoś wpadnie i pojawia się problem? Nic prostszego, coraz więcej jest rozsuwanych stołów, czy nawet stolików kawowych. Aktualnie jest taki wybór, że każdy znajdzie coś, co idealnie pasowało do wnętrza. Przy wyborze mebli warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie i pojemność szafek oraz półek. Niby nic takiego, ale z doświadczenia wiem, że warto je sprawdzić. Uwierzcie, że półka na której nie potraficie się zmieścić z rzeczami to kłopot- ułożysz i nagle zostaje za dużo miejsca, zagospodarujesz inaczej- nie dopchasz się do rzeczy z tyłu!
Znalezione obrazy dla zapytania meble wielofunkcyjne

Opanuj bałagan i zbieractwo

   Największy wróg- zbieractwo "bo się przyda"- każdy pojemniczek, pudełeczko, woreczek, ozdoba itd. Sama mam z tym problem. O ile w kuchni rzeczywiście przydają się różne pojemniki i słoiki, o tyle w innych pomieszczeniach nie ma to większego sensu. Chyba, że mowa tu o ładnych pojemnikach kupionych specjalnie do przechowywania. Bałagan- ja wiem, on zawsze sam się robi. Ale zauważcie, że czasami sprzątnięcie czegoś od razu zajmuje nam kilka sekund, a bałagan sprzed kilku dni to co najmniej godzinna walka. Jeśli możesz się z czymś uporać w mniej niż minutę- zrób to. Niby prosty zabieg, a czyni cuda.
Znalezione obrazy dla zapytania bałagan pokój
A wy jakie macie jeszcze patenty na niewielkie przestrzenie? Jestem ciekawa, co jeszcze można zrobić. :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy komentarz. Staram się odpowiadać na większość z nich:)