wtorek, 13 listopada 2018

Moje cztery ściany

Pamiętacie mój wpis dotyczący poszukiwań mieszkania? Na szczęście wszystko poszło dobrze- mamy dach nad głową i nie jest najgorzej.
No dobra, warunki są po prostu normalne... Ale kiedyś może doczekamy chwili, w której to my zdecydujemy, jak będą wyglądały nasze cztery ściany.

Chyba nie znam kobiety, która w dzieciństwie nie marzyła o byciu księżniczką i mieszkaniu w pałacu. Z czasem te marzenia zderzają się z brutalną rzeczywistością i nagle mocno ryjemy nosem po ziemi, ale... kto nam broni stworzyć własną, może trochę bardziej przyziemną wersję pałacu?

Najważniejsze miejsce w domu


Kuchnia, łazienka, salon? Może dla innych. Dla mnie sypialnia- miejsce, w którym można się wyciszyć, odpocząć i przeprowadzić długie rozmowy nocą. Bo podobno najlepiej rozmawia się właśnie wtedy. Prawda? Być może. Stąd moje marzenie o dużym łóżku, a w kącie niewielkiej toaletce. I to tyle. Całą resztę stanowią dodatki i to one nadają charakter temu miejscu.


Stylowy salon


Zdecydowanie to jedno z miejsc, które kojarzy mi się z rodziną. Po prostu kanapa, ława, przestrzeń do zabaw, wspólnego spędzania czasu. Tu na pewno wkomponowałabym nowoczesne meble. To idealne pomieszczenie na wyrażenie siebie. Nietypowe fotele, mięciutki dywan ? 

Perfekcyjna łazienka


Duża wanna, jasne wnętrze, wszystkie detale idealnie ze sobą współgrające. No tak, marzenie z pewnością trudne do utrzymania, ale... może kiedyś? Na pewno nie maleńka klitka. 

Moje królestwo


Nie, nie garderoba :) Kuchnia, ładna, jasna i przede wszystkim funkcjonalna. Z dużą ilością, szafek, półek, schowków i miejsca na cały mój grajdołek, który jakimś dziwnym trafem ciągle się powiększa. Bo przecież foremki w różnych kształtach i wielkościach są niezbędne. Tak samo, jak setny pojemnik na mąkę, płatki, czy makaron. I wcale nie myślę o zmywarce- mam rączki, a umycie naczyń nie sprawia, że spada mi korona.

A jakie są Wasze pomysły, marzenia na własny kąt? U mnie zdecydowanie jasne kolory, przestrzeń, ale też takie "kąciki", w których będzie miło posiedzieć i odpocząć. I takie maleńkie marzenie- siedzisko na parapecie, gdzie będę mogła wygodnie się rozsiąść z książką i kubkiem kakao :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy komentarz. Staram się odpowiadać na większość z nich:)